top of page

Дистанційне навчання

formuemo.jpg
vpravi_dlja_ochej.jpg

Повноцінні тренування вдома - міф чи реальність?

Пам'ятайте, що погане тренування - це просто та, яку ви не зробили. У вас немає тренажерного залу поблизу або з якихось інших причин ви не можете ходити в нього? Почніть займатися вдома! Таке тренування також допоможе поліпшити ваше здоров'я, витривалість і фігуру. Більш того, ми розповімо вам в цій статті, як повинна проходити домашня тренування, щоб вона була ефективною!

Хочете провести гарне тренування вдома для схуднення? Як щодо тренування вдома для живота, спини або пружних сідниць? Добре, але ви, ймовірно, задається питанням, як замінити всі ці тренажери і ваги, які будуть служити вам в тренажерному залі? Насправді для початку вам достатньо мата і ваги власного тіла. Я гарантую, ви ще здивуєтеся, який поштовх ви можете дати собі, роблячи тренування вдома без обладнання!

Як мотивувати себе і почати тренуватися вдома?

Подумайте про те, чого ви саме хочете досягти і тоді сміливо можете планувати свої вправи. Жорсткий план повинен вас мотивувати до дії. В залежності від уподобань, ви можете записати план тренувань в чорно-білому варіанті. Однак якщо ви хочете, щоб графік вправ привертав увагу і дбав про естетику, використовуйте цікаві шаблони або прикрасьте план самостійно за допомогою кольорових маркерів.
Отже, прийшов час завершити свій план вправ вдома - встановити конкретні дні та час. Якщо ви рано встаєте, тренуйтеся перед роботою. Якщо ви «сова», виконуйте тренування ввечері, але сплануйте вправи за кілька годин до сну, щоб розслабитися.

Як часто ви займаєтеся спортом? Якщо ви тільки починаєте, вам потрібно максимум 3 заняття в тиждень. Однак намагайтеся ніколи не робити перерву в тренуваннях більше 2 днів поспіль.

Тренування вдома - плюси і мінуси

Хоча ви, ймовірно, бачите багато переваг домашньої тренування, ви також повинні пам'ятати, що у неї є свої недоліки. Вам варто знати про них прямо зараз і подумати, чи не краще буде заняття фітнесом або тренування в тренажерному залі.

Основні переваги тренувань на дому:

  • економія часу на дорозі

  • немає витрат на абонемент

  • на початку немає витрат на обладнання

  • ви можете займатися в будь-який час

  • при дотриманні правил працює так само ефективно, як і тренування в тренажерному залі

Основні недоліки домашньої тренування:

  • важко мотивувати себе і зосередитися на вправах

  • коли вправи з масою власного тіла перестануть ускладнювати вас, вам доведеться почати інвестувати в обладнання

  • існує великий ризик виникнення м'язової диспропорції - без контролю тренера ви можете не знати, що якісь вправи ви виконуєте неправильно

Що вам потрібно для ефективного тренування вдома?

Простір
Відповідний одяг та взуття
Килимок для вправ
І приклад устаткування для різноманітності домашніх вправ і хорошого тренування для м'язової маси, наприклад .:

  • TRX петлі

  • гирі

  • штанга

  • тягнуться гумки

  • гантелі

  • фітбол

  • скакалка

Як тренуватися вдома?

Багато людей задаються питанням, як тренуватися вдома. Перш за все, потрібно пам'ятати про розминку. При правильній розминці підвищуються фізичні показники та знижується ризик отримання травми. Почніть з підвищення частоти серцевих скорочень - досить боксерських забігів. Тепер зосередьтеся на тому, щоб "зігріти" м'язи, суглоби, зв'язки і сухожилля, виконавши кілька вправ розминок в плечовому поясі і стегнах. Відмінно підійдуть вправи з динамічними размахами, обертаннями руками і ногами в різних площинах і положеннях. Дайте собі на це 10-15 хвилин.

Більш наглядно домашня розминка показана в відеоролику нижче:

Тепер те, чого ви чекаєте найбільше - основна частина тренування, тобто спланований і підібраний індивідуально під ваші потреби комплекс вправ. Тренування на дому, в теорії, нічим не відрізняється від тренування в тренажерному залі. Також варто розкласти його по серіях, звертаючи увагу на кількість повторень і час відпочинку між підходами. Але це ще не все! Пам'ятайте, що для того, щоб тренування була ефективною, вона повинна бути складною. Чи не спочивайте на лаврах, просто від тренування до тренування піднімайте планку все вище і вище.

Відмінний вид тренування на дому для зростання м'язової маси, а також для зменшення жиру в організмі - це кругова інтенсивне тренування. Вона включає в себе виконання від 6 до 10 вправ відразу один за одним. Кожну вправу повторюємо близько 10 раз або протягом 30 секунд, після чого без відпочинку переходимо до наступного. Закінчивши повне коло, даємо собі від 2 до 4 хвилин, щоб вирівняти дихання, і повторюємо все 3-5 разів.

 

Приклади домашніх тренувань для жінок і чоловіків

Якщо ви впевнені, що вам не потрібна допомога тренера, і ви хочете виконувати свої тренування самостійно, нижче наведений приклад набору вправ на дому для чоловіків і жінок. Їх темп і інтенсивність відповідають вашим можливостям.

Віджимання - важливо утримувати тулуб прямо, можна чергувати види віджимання.

sunmag-otzhim-mi-min.gif
source.gif

Присідання - намагайтеся опускати стегна максимально нижче лінії коліна, при цьому спина повинна залишатися прямою.

prisedania-5afd92b80c65e.gif

Берпом - перехід з вихідного положення для віджимання в положення стоячи з наступним стрибком.

Берпом - перехід з вихідного положення для віджимання в положення стоячи з наступним стриб

Планка - опора на передпліччях з випрямленою тілом. Дуже ефективне вправа для преса і м'язів кора.

Планка - опора на передпліччях з випрямленою тілом. Дуже ефективне вправа для преса і м'яз

Віджимання на трицепс - згинання рук в опорі спиною з долонями, розташованими на піднесенні, наприклад, на стільці або краю ліжка.

Віджимання на трицепс - згинання рук в опорі спиною з долонями, розташованими на піднесенн

Підняття стегон лежачи на спині - ефективна вправа для сідниць.

Підняття стегон лежачи на спині - ефективна вправа для сідниць..gif

Віджимання головою в низ - вправи з акцентом на плечі

Віджимання головою в низ - вправи з акцентом на плечі.gif

Випади - це класичне вправа для м'язів ніг і сідниць, яке використовується в силових, аеробних і інтервальних тренуваннях.

Випади - це класичне вправа для м'язів ніг і сідниць, яке використовується в силових, аеро

У перший тиждень почніть з 3 подібних вправ, виконуючи їх одним за іншим на кількість (на приклад по 10-15 разів) або на час (30 сек робота 10 сек відпочинок) і послідовно збільшуйте їх кількість, поки не досягнете 5 вправ на кожному тренуванні . Почніть з 1-2 кіл за раз і поступово збільшуйте до 4-5 за раз. Домашні тренування виконуйте 2-3 рази в тиждень. Майте на увазі, що неправильне виконання домашнього фітнесу або силових тренувань може привести до травми. Тому, якщо ви не впевнені в техніці вправ, обов'язково проконсультуйтеся з тренером або задайте ваше запитання в коментарях нижче.

Тренування на всі групи мязів в домашніх умовах

Дистанційне навчання. Вивчаємо тему "Туризм".

Мабуть, вона найменше підходить для дистанційного вивчення, але, маючи таких студентів і цікавий додатковий інформаційний матеріал, такого не скажеш.
Студенти коледжу мають можливість додатково займатися спортом, будь-яким видом. Ємець Євген, група КД-21, обрав спортивний туризм. На початку червня цього року він взяв участь у туристичному поході в Карпати. Підйом на гору Говерла (висота 2061 м.) - гірський вид спортивного туризму. Сплав на катамарані річкою Чорний Черемош - це водний вид спортивного туризму. Чудові краєвиди Карпат, захоплюючі миті на вершині Говерли, самоствердження під час сплаву... це важко передати словами, це треба відчути!
Спробуйте, хлопець тренується другий рік!
Життя вирує!

Тренування на витривалість дисциплінують організм і готують його до роботи довгий час у високому темпі. Простіше кажучи, ми привчаємо м’язи, легені і серце працювати в злагодженому ритмі при величезному навантаженні. Тренування на витривалість примітні тим, що витрачають велику кількість енергії – топлять жири – тому є ключовими для схуднення. Існує маса комплексів для тренування серця і розвитку витривалості, серед яких складно зорієнтуватися самостійно. У статті ми розповідаємо про тренування на витривалість вдома спеціально для жінок будь-якого віку і статури.
Види і особливості тренування на витривалість
Тренування на витривалість: аеробні рівномірні безперервні вправи
Типовий представник аеробних безперервних вправ – біг. Це найкраще і найдоступніше аеробне тренування на витривалість. Суть аеробних вправ в тому, щоб поповнювати енергію за рахунок окислювально-відновних реакцій поглинання кисню.
Організм нетренованних людей не може забезпечити належні витрати енергії тільки диханням, тому підключає вироблення необхідних кілоджоулів з анаеробного гліколізу – розсмоктує жирові запаси для поповнення енергетичних резервів. Це і є причиною стрімкого схуднення під час бігу.
Однакове середнє навантаження такого тренування повинно тривати 15-30 хв. Отже, біг менше 15 хв. в середньому темпі фактично неефективний. Слабке рівномірне навантаження повинно тривати від 1 до 3 годин – спортивна ходьба, повільний біг підтюпцем. Врахуйте ці показники для індивідуального плану тренувань.

4.jpg

Тренування на витривалість: змінні безперервні вправи
Змінні безперервні вправи стрімко розвивають м’язову, серцеву та дихальну витривалість, а також дисципліну. Схуднути в такому ритмі рухів простіше простого.
Частіше ставляться до аеробних навантажень. Наприклад, пробігаєте 100 метрів з максимальною швидкістю, потім переходите в повільний темп. Знову біжите ту ж дистанцію і відпочиваєте, переходячи на підтюпцем. Не плутайте цей вид аеробного тренування на витривалість з інтервальним кардіо.
Сенс змінних безперервних занять – розвинути вольові якості, домогтися поставленої задачі через «не можу». Навчитися терпіти заради успіху. Перед початком тренування на витривалість ви, наприклад, ставите планку – пробігти 1 км на граничній швидкості. Розбиваєте тренування на моменти і враховуєте тільки ті з них, коли тіло працює при максимальному навантаженні. Зупинятися під час відпочинку в жодному разі не можна.
Складність перемінного безупинного тренування у подоланні гіпоксичного порога, коли органам не вистачає кисню: мутніє перед очима, шумить у вухах, здається, що ви звалитеся через пару кроків.
Це нормальні явища. Не зупиняйтеся перепочити, тоді дійсно доведеться несолодко аж до втрати свідомості. Продовжуйте повільно рухатися до відновлення сили, глибоко дихайте і приступайте до наступного циклу навантаження.
Інтервальні тренування на витривалість вдома
Хороший спосіб пропотіти, скинути жирок, збити дихання і відчути біль у боці. З незвички інтервальні вправи складно освоїти, а головне – привчити до них організм. Популярні кардіо комплекси з відпочинком виглядають легко тільки на відеороликах, як працює натренований інструктор. Реалії для нас, звичайних дівчат, трохи інші. Тому не вибирайте найнещадніші комплекси, починайте з розвитку м’язової сили, стрибків на скакалці, а потім переходите до попригунчика від Джиліан Майклс.

Анаеробні силові тренування на витривалість
Нагадаємо, анаеробні тренування на витривалість – це ті, коли тіло фактично не працює, а навантажується конкретна група м’язів. Тобто типові вправи з додатковою вагою в тренажерному залі. Вид тренувань призначений для силової витривалості – підйому більшої ваги, але не для схуднення.
В анаеробних комплексах організм бере енергію з реакцій розщеплення глюкози. Її запасів цілком достатньо, щоб «прогодувати» м’язи і не зачіпати жировий прошарок. Звичайно, з надмірною вагою в 10 кг і вище ви схуднете, але «висушити» фігуру допоможуть тільки аеробні вправи і спортивна дієта.
Закон анаеробних тренувань – періодичність. Ви робите певну кількість підходів – сетів – не довше 5 хв. на кожен. В середньому 3 сети по 3 хв. на одну групу м’язів. Наприклад, присідання в 3 підходи – це і є анаеробні тренування. Ви не схуднете, але сідниці і стегна накачаєте.


Кращі тренування на витривалість вдома
Тренування на витривалість: скакалка
Класика – це біг. Наступне популярне тренування – стрибки на скакалці. Нумо спробуйте в швидкому темпі пострибати більше 50 разів. Та вже на 30-му повторі язик повисне на плечі. Скалка – це те, що повинна купити кожна дівчина для красивої фігури. Чергуйте підходи по 50 і 100 разів у різних темпах, і об’єм талії стрімко зменшиться за один тиждень.
Тренування на витривалість: швидка ходьба
Кожен день виділяйте на прогулянку з mp3 плеєром по 30 хв. Це легка підготовка до фізичних навантажень. Особливо корисно, якщо раніше ви вели сидячий спосіб життя і добротно набрали зайвого жирку.
Тренування на витривалість: забіги на височину
Сильно тренують вибухову силу, серце, дихання і м’язи всього тіла. Знайдіть похилу дорогу або підйом на пагорб і забігайте в межах 50 метрів, докладаючи максимум зусиль. Опускайтеся в повільному темпі і знову забігайте. Повторюйте підходи до знемоги. Обов’язково візьміть пляшку водички і пийте на спусках по кілька ковтків.
Тренування на витривалість: сходинки
Сходи – наше все. Бачимо сходинки – йдемо по сходинках. Ніяких ліфтів, ескалаторів і пологих доріжок. Біг по сходинках ефективніший, ніж на височину. Якщо під боком стадіон з високою трибуною, прийшов час його відвідати. Чудесна альтернатива – сходовий проліт в багатоповерхівці. Для початку достатньо 9-12 поверхів
Тренування на витривалість: чергування присідання і віджимання
Суміш анаеробної і аеробного навантаження – тренування м’язової і дихальної витривалості. За 10 хв. прокачаємо і сідниці, і руки, і прес.
15 присідань + 10 віджимань
Відпочинок 30 секунд
20 присідань + 10 віджимань
Відпочинок 45 секунд
25 присідань + 15 віджимань
Відпочинок 60 секунд
25 присідань + 15 віджимань
Це швидкий спосіб привести тіло у форму для ледарів. Вправи не розтягуємо, робимо в хорошому темпі. Не можете віджиматися в упорі на руках, віджимайтеся на колінах. Ви зобов’язані зробити всі підходи і кількість у цьому тренуванні на витривалість. Інакше «рятувальне коло» на животі і обвислі сідниці нікуди не підуть.

ПРОСТІ ВПРАВИ НА ВИТРИВАЛІСТЬ. КОМПЛЕКС ВПРАВ НА ПІДВИЩЕННЯ ВИТРИВАЛОСТІ

Вправи, з яких складаються програми тренувань, підрозділяються на силові, швидкісно-силові і вправи на витривалість. Витривалість - це здатність виконувати фізичне навантаження   тривалий час, долаючи і відкладаючи втому. Це корисна якість формує тренування в домашніх умовах. Як підвищити працездатність Розрізняють загальну і спеціальну витривалість. Загальна передбачає здатність до якісного виконання будь-якого виду роботи, спеціальна - конкретної навантаження. Тренування витривалості підвищує працездатність всіх систем організму. Фізіологи визначають витривалість по інтенсивності процесів енергозабезпечення організму за участю кисню (аеробного) і без нього (анаеробного).

Методи розвитку працездатності: 
Безперервний рівномірний (виконується ланцюжок вправ малої інтенсивності протягом тривалого часу); 
Безперервний змінний (в процесі тренування змінюють інтенсивність виконання вправ);
Повторний (заздалегідь планується кількість повторень і швидкість виконання, варіюються періоди відпочинку); 
Інтервальний (вправи виконуються короткими періодами із запланованою періодичністю). 
У підлітковому віці (13-18 років) з-за інтенсивної перебудови організму використовують аеробні навантаження (рівномірний метод). Дорослі застосовують всі методи. Головна умова - поступовість.
У Росії, як і в усьому світі, останні 10 років популярна система Кроссфіт. Це спортивний напрямок, засноване американським гімнастом Г. Глассманом в кінці ХХ ст. Кроссфіт-тренування включають вправи з різних галузей спорту. «Наша спеціалізація - відсутність спеціалізації, - говорить Грег Глассман, - що є основним принципом Кроссфіт».
На заході   за цією системою готують поліцейських, пожежників, рятувальників.   Тренування доступні і початківцям, і досвідченим спортсменам. Розроблено тренування для літніх людей, вагітних жінок, дітей. Кроссфіт задіє всі групи м'язів і тренує витривалість. Заняття складається з декількох вправ, що виконуються одне за іншим з високою інтенсивністю.   
Тренери рекомендують: 

1.Поступово скорочувати час відпочинку між серіями вправ;
2.Тренуватися, пересилюючи втому; 
3.Варіювати склад вправ по днях тижня; 
4.Включати в заняття вправи на всі групи м'язів; Чи не пити води під час заняття.
Перед тренуванням   обов'язково розігріти м'язи(Розминка), після неї - розслабити їх (заминка, розтяжка). 
Приклад розминки: 
Обертання головою; 
Махи руками; 
Нахили корпусу вперед і в сторони; 
Махи ногами; 
Стрибки «сонечком» з витягуванням рук і ніг.

Комплекси і окремі вправи для будинку 
Для Кроссфіт-тренування в домашніх умовах знадобляться: гантелі, лава, мішок з піском, скакалка, перекладина (є на спортмайданчику у дворі). Приклад комплексу (2 рази на тиждень, кожну вправу повторювати по 10-16 разів): Ноги на ширині плечей. Покласти перед собою гантель, присісти, захопити її однією рукою. Різко випрямитися, стати на носки. Зігнути коліна, одночасно витягнувши руку з гантеллю вгору. Опустити гантель. Через 5-8 разів поміняти руку. Встати на карачки, випрямити коліна. Крокувати одночасно протилежними рукою і ногою, як ведмідь. Міняти напрямку руху. Ноги ширше плечей. Взяти обома руками гантель, присісти, випрямитися, руки з гантеллю вгору. Випади вперед зі згинанням коліна і підняттям руки з гантеллю вгору. Через 5-8 разів поміняти руку і ногу. Широко розставити ноги, сісти, зберігаючи спину прямою; прямі руки з гантелями опустити вниз. Присісти, з присідаючи перестрибнути через лаву. Повторити в іншу сторону. Сісти навпочіпки спиною до стіни, впертися руками в підлогу. Пересувати ноги по стіні, поки між корпусом і прямими ногами не вийде прямий кут. Завмерти на 20 секунд.
Тренери радять засікати час, витрачений на заняття. Це дозволить встановлювати особисті рекорди, оцінювати зростаючу витривалість. Тренування виконується по колу з високою інтенсивністю до знемоги.
Кроссфіт зручний тим, що скласти тренування може кожен. Досить знати вправи і принципи кроссфіта. ось проста комбінація: Берпом. Глибоко присісти, притиснути коліна до грудей. Упираючись руками в підлогу, відкинути прямі ноги назад. Повернутися в присед і підстрибнути вгору, випрямляючи руки і ноги. Повторити 15 разів. Віджимання з відштовхуванням. Віджимаючись, відірвати руки від підлоги. Повторити 15 разів. Підтягування на перекладині 7 разів. Вправи на прес на турніку. Піднімати прямі ноги, висячи на перекладині, 10 раз.
Мета заняття - виконати якомога більше кіл за відведений час   (30-40 хв). Кожна наступна тренування включає більшу кількість кіл або повторень однієї вправи. Тренуватися в домашніх умовах краще через день, щоб дати організму відновитися. ось популярні елементи кроссфіта: Стрибки у висоту з угрупованням; Присідання з вистрибуванням вгору, руки за головою; Віджимання з бавовною руками під грудьми; Підтягування з прискоренням; Віджимання з бавовною однією рукою по грудях; «Берізка»; Присідання «пістолетиком»; Ходьба на руках.
Що робити новачкам Початківець спортсмен перший час тренує витривалість за допомогою спрощеного варіанту цих вправ (прості віджимання, присідання, підтягування), поступово ускладнюючи їх. Приклад (1 вправа - 30 секунд, відпочинок - 10 секунд): присідання; віджимання; Біг на місці (бігова доріжка або велотренажер, якщо є); Стрибки через скакалку; «Планка» на передпліччях (обличчям вниз, горілиць, на боці); Підтягування на перекладині. Важливо тренуватися з підвищеною швидкістю, поки не закінчаться сили. У домашніх умовах необхідний самоконтроль. Не можна жаліти себе, інакше не досягнеш успіху!
Кроссфіт підходить для практично здорових людей. Тим, у кого проблеми з серцево-судинною системою, інтенсивні короткочасні навантаження протипоказані. Ідеальний спосіб тренування витривалості для них - біг в спокійному темпі на свіжому повітрі. Раз в 1-2 тижні збільшують тривалість пробіжки на 10 хвилин.
 
Як стати витривалим?
Вчені давно встановили факт: всі проблеми людини - у нього в голові! І справа не тільки в інтелектуальній діяльності, а й у фізичній витривалості організму - саме вища нервова діяльність (робота мозку) дозволяє людині витримувати високі фізичні навантаження, пересилюючи втому м'язів, домагатися необхідних спортивних результатів. Нервова система регулює інтенсивність фізичного навантаження і обмежує фізичні можливості людини. Якби був відсутній такий регулятор фізіологічних процесів, як вища нервова діяльність, то людина навантажував б організм безмежно, що призвело б неминуче до краху здоров'я. Але з іншого боку, щоб розсунути межі фізичних можливостей людини, тренування потрібно починати саме з зміцнення витривалості нервової системи. Як показує практика спортивних перемог, крім регулярних тренувань м'язового апарату потрібні і зусилля з боку мозкової діяльності - це в побуті називають стійкістю характеру, загартовуванням характеру, але з точки зору медицини - витривалістю нервової системи, що дозволяє займатися спортом в режимі перенавантаження.
Щоб стати витривалим
Ставити собі високі планки в спорті, перш за все необхідна тренована нервова система, яка в моменти фізичного напруження буде утримувати спортсмена від того, щоб здатися, знизити темп навантаження і навіть відмовитися від перемоги. Саме тренований мозок, який звик перемагати втома, буде підтримувати спортсмена в період перевантаження організму. Як тренувати витривалість? Щоденні навантаження на роботу м'язового апарату, хоча і створюють стрес для нервової системи, але при цьому викликають звикання до певної нервової перевантаження. Поступово нервова система вчиться справлятися з такого роду стресом, і фізичне навантаження ставати звичайним, звичним справою - природним станом нервової системи. Особисті рекорди в тій чи іншій галузі спорту підживлюють нервову систему позитивом, викликають оптимістичний настрій і дозволяють рухатися до чергових вершин. витривалість   - це врівноважена нервова система, навантаження на яку дозується і в міру зміцнення - підвищується. Не варто забувати про те, що нервові зриви - це результат перевантаженості нервової системи, її виснаження. І така нервова система підведе в самий невідповідний момент.
Для витривалості нервової системи   необхідний регулярний відпочинок, але скоріше моральний, ніж фізичний.
Тренувати мозок - це значить забезпечити йому не тільки навантаження, але і відпочинок - відпочинок від вольових зусиль, так як часто втома є результатом не фізичних, а саме вольових зусиль. Прикладом цього може служити ситуація, коли, ще не починаючи навантажувати себе фізично, людина вже втомлюється від однієї думки про те, що йому належить зробити. Тренування витривалості   передбачає вміння розслабляти нервову систему в потрібні моменти, а при необхідності - мобілізовувати нервові зусилля. Допомагає в тренуванні нервової системи самонавіювання - вміння людини «умовити» самого себе на подолання чергової порції втоми в ім'я позитивних емоцій від перемоги, часом перемоги над самим собою. На думку фахівців спортивної фізіології найбільш продуктивними виявляються спортсмени, які вміють знайти оптимальний варіант між навантаженням нервової системи і напругою м'язів.

Комплекс вправ для зміцнення м'язів спини (дистанційне навчання)

1 (2).jpg
1 (3).jpg
bottom of page